Queensland pod nánosem prachu

4.11.2015

Je tomu přesně osm let, kdy se autor pokleslých scénářů Divadla Tří – Tomáš Novotný rozhodl splnit si zatím nesplnitelný sen a napsal celovečerní hru s názvem Queensland.

Ale protože vždy dával své nápady číst i svým dvěma nevděčným kolegům a kamarádům, kteří první věty tohoto dnes skvostného díla hodnotili jako pa.... nebo pi.... a posílali ho do p.... nebo do p.... a nakonec ho zmlátili a poslali vyplakat domů, musel nechat Queensland uložený až na dně svého šuplíku.

Nezanevřel ale ani na jednoho z nich a šel do sebe. Začal Prasklou hřídelí u sifonu, kterou mu jeho rodiče vyčítají do dnes, protože ten drtič odpadků už nikdy nikdo neopraví. Pokračoval ÚŘEDNIČUNINOU (ne Úředničuničinou ani Úřednipi*ovinou pozn. redakce) a svou urputnost zakončil PODRAZem na své dva kamarády, kdy našel ženskou herečku a to bylo teprve PSYHCO!

Dnes už jsou zase všichni TŘI jedno tělo a jedna prasklá duše. Zkraje roku Tomáš našel ve svém dávno opuštěném dětském pokojíčku pod nánosem prachu a jiných mladických nečistot svůj psací stůl. V jeho tajné zásuvce ležel zažloutlý kus papíru, na kterém bylo napsáno QUEENSL…dál už nic. A tento ohořelý kus voskem upatlaného papíru jako by byl inspirací pro dávnou vzpomínku a znovuoživení našeho tajemného příběhu…

…zavedeme Vás do země s dlouhou historií - staré Anglie a do doby plné intrik a záhadných událostí. Konkrétně do starodávného sídla s názvem Queensland, kde se odehrála vražda pokrytá rouškou tajemství. Vyšetřováním je pověřen detektiv, který byl sám přítomen vraždě. Okruh podezřelých se uzavírá a i samotnému detektivovi hrozí, že uvízne v síti mezi podezřelými, kterých záhadně ubylo…čeká nás neobyčejný večer plný zvratů a proměn s nádechem hororu, který Vám nedovolí se nadechnout.

Po půl roce krásných zážitků, hádek a pěstních soubojů jsme připraveni předvést svým divákům to nejlepší z našeho šuplíku. Obvykle autor musí dozrát tématu, o kterém může psát. Tentokrát ale hra a její téma čekalo, až k němu dospějí herci. Umění scenáristiky Divadla Tří došlo vrcholu a spatří světlo světa 14. a 15. listopadu 2015.

 

Z historie:

"Přece se nebudeme pařit v sedanu." (J. F. Kennedy)